KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / TÜBİTAK - COVID-19 Türkiye Platformu Aşı ve İlaç Sanal Konferansı, 17 Aralık 2020 Tarihinde Gerçekleşecek
17 Aralık 2020, Perşembe
TÜBİTAK - COVID-19 Türkiye Platformu Aşı ve İlaç Sanal Konferansı, 17 Aralık 2020 Tarihinde Gerçekleşecek

Değerli Araştırmacımız,

Aşağıda detayları yer alan COVID-19 Türkiye Platformu’nun koordinasyonunda yarın (17.12.2020) düzenlenecek olan “COVID-19 Türkiye Platformu Aşı ve İlaç Geliştirme Sanal Konferansı”nın başlangıç saati 11:00 olarak güncellenmiştir.

COVID-19 Türkiye Platformu’nun koordinasyonunda düzenlenen konferansların üçüncüsü olan “Aşı ve İlaç Geliştirme Sanal Konferansı”, yeni gelişmelerle birlikte iki oturumdan ve 17 konuşmacıdan oluşmaktadır.

COVID-19 Türkiye Platformu’nun koordinasyonunda düzenlenen iki sanal konferans olan “Aşı ve İlaç Geliştirme Sanal Konferansı” ile “Türkiye’nin Tanı Gücü Sanal Konferansı” kapsamında canlı yayında 170 bin izleyiciye ulaşılmıştır.

Sanal konferansın birinci oturumu olan “Aşı Gelişmeleri” oturumunda sırasıyla inaktif, adenovirüs, virüs benzeri parçacıklar, ASC zerrecik teknolojisi, rekombinant Spike proteini, DNA ve mRNA aşı adayları kapsamındaki gelişmeler paylaşılacaktır.

Sanal konferansın ikinci oturumu olan “Tedavi Odaklı İlaç Gelişmeleri” oturumunda doğala özdeş Griffithsin, rekombinant IL-1Ra, yerli ilaç sentezi ve üretimi, ilaç etken maddeleri, konvalesan plazma, Sarseptin antikor ile rekombinant nötralizan antikor kapsamındaki gelişmeler paylaşılacaktır.

Sanal konferansın amacı, bilim temelli gelişmelerin paylaşılarak aşı ve ilaç geliştirme süreçlerine yönelik özellikle küresel salgın döneminde daha da önemli hale gelen bilim tabanlı toplumsal farkındalığın oluşturulmasına katkı sağlanmasıdır.

COVID-19 Türkiye Platformu Aşı ve İlaç Geliştirme Sanal Konferansı, kurumumuzun resmi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır.

 

Konferans programına erişmek için tıklayınız.

Saygılarımızla,

TÜBİTAK