KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu
9 Kasım 2020, Pazartesi
Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu, Türkiye’deki meslek yüksekokullarının belirli bölümlerinde okuyan öğrencilerin, Amerika Birleşik Devletleri’nde “Community College” adı verilen yüksek öğrenim kurumlarında, bir yıl ders almalarını ve bir yılın sonunda Türkiye’ye dönmelerini amaçlamaktadır. 2007 yılında başlatılan burs programımız, Türkiye’de meslek yüksekokullarında okuyan öğrencilere Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim görmek üzere burs veren tek burs programıdır.

2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi’nden itibaren geçerli olarak, bir akademik yıl süre ile verilecek olan bursa son başvuru tarihi 14 Aralık 2020’dir. Burs kapsamına giren ana alanlar; Bilgi Teknolojisi, İşletme Yönetimi, Kamu Güvenliği, Medya, Okul Öncesi Eğitimi, Turizm ve Otelcilik Yönetimi, Uygulamalı Mühendislik ve Ziraat’tir. Bu alanların alt dalları, web sitemizde bu burs programına ait sayfada yer almaktadır. Burs programına başvurmayı düşünen öğrenciler başvuru formu ve ayrıntılı bilgiye www.fulbright.org.tr adresinden ulaşabilirler.

Bursa başvurmayı düşünen adaylar, başvuru formlarına ve başvuru şartlarımız ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.fulbright.org.tr adresinden ulaşabilirler. 

Sorularınız için  advising@fulbright.org.tr veya fulb-ist@fulbright.org.tr e-posta adreslerinden ulaşabilirsiniz.