KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Tüm Öğrencilerin Dikkatine Ortak Zorunlu Dersler Önemli Duyuru
23 Mayıs 2020, Cumartesi
Tüm Öğrencilerin Dikkatine Ortak Zorunlu Dersler Önemli Duyuru
 

Değerli öğrencilerimiz;

Covid-19 Tedbirlerini içeren Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı Yürütme Kurulu'nun 11.05.2020 tarihli toplantısında alınan kararlara istinaden vize, final ve bütünleme sınavları uzaktan eğitim sistemi üzerinden online olarak yapılması kararı alınmıştır.

Buna göre;

Ortak zorunlu (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Temel Bilgi Teknolojileri, Yabancı Dil) derslerin ara sınavlarının 01/06/2020 tarihinde, yılsonu sınavlarının ise 14/06/2020 tarihinde Google Classroom’da oluşturulan Uzaktan Öğretim Sistemi üzerinden yapılacaktır. Bu doğrultuda Google Classroom üzerinde ilgili dersler için sınıflar oluşturulmuş ve öğrenciler Bilgi İşlem tarafından sınıflara eklenmiştir. Her öğrenci ogrencinumarasi@ogr.usak.edu.tr uzantılı e-posta adresi ile Google Classroom'a (https://classroom.google.com/h) giriş yaparak dâhil oldukları sınıfları görebilirler.

Öğrencilerimizin sınav tarihleri gelmeden; sınava girecekleri dersleri Google Classroom üzerinde görebildiklerine emin olmaları gerekmektedir. Ayrıca Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından OSD sınıflarına dâhil olanlar ilgili dersleri alıyorlarsa sınıflardan çıkmamaları gerekmektedir.

Sınava katılımda sorun yaşamamanız için; Classroom Uzaktan Eğitim Sistemi Öğrenciler için Kullanım Kılavuzu (https://ue.usak.edu.tr/menu/5901) sayfasında ki duyuruları ve videoları dikkatli bir şekilde incelemenizi rica ederiz.