KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın Ramazan Bayramı Mesajı
23 May 2020, Saturday
Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Millet olarak birlik ve beraberliğimizin pekiştiği mübarek Ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü yaşarken, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz. Bizleri, bir kez daha Ramazan Bayramı'na ulaştırdığı için Cenab-ı Hakka ne kadar şükretsek azdır.

Bayramın sevincini, coşkusunu, güzelliğini içimizde hissederek onu gönüllerden gönüllere, bu sene evlerde yaşamalıyız. Ramazan Bayramı, küskünlerin barışması, insanların birbirini daha iyi anlaması, hoşgörü ve sağduyu sahibi olması açısından tüm insanlık için güzel bir vesiledir. Daha güzel bayramlara ulaşmak, yarınlara daha güzel ümitlerle bakabilmek, sağlıklı günlerde beraber olmak adına, pandemi sürecinde devletimizin bize yaptığı tüm önerilere ve önlemlere son derece dikkat ederek, istenmeyen olayların gerçekleşmemesi duygusuyla üzerimize düşeni yapmalıyız. Huzurlu, özgür bir hayat yaşamanın kadrini ve kıymetini daha iyi anladığımız bugünlerde, birbirimize karşı hoşgörüye her zamankinden daha çok önem vermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, insanlığın şu günlerde en çok ihtiyaç duyduğu sağlık ve huzura en kısa zamanda kavuşmasını temenni ediyorum.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör