KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın Kadir Gecesi Mesajı
19 Mayıs 2020, Salı
Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın Kadir Gecesi Mesajı

Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Bu gece, Yüce Kitabımızda buyrulduğu gibi “bin aydan daha hayırlı” bir gecedir. Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel bir gecedir.

Kadir gecesini diğer bütün zamanlardan üstün kılan en önemli özellik 14 asırdan beri insanlığın ufkunu aydınlatan hayat rehberimiz Kur’an-ı Kerim’in bu gece nazil olmaya başlamasıdır. Zira Kur’an-ı Kerim, bizi birbirimize yaklaştıracak, kardeş kılacak, hayatı güzelleştirecek, sorunların çözümüne ışık tutacak, umutla geleceği inşa edecek en büyük değer ve en önemli hazine olarak Rabbimizin insanlığa son vahyidir.

Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu vesileyle, Kadir Gecemizi tebrik ediyor, bu mübarek gecenin Milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, özellikle koronavirüs salgınından tüm dünyanın bir an önce kurtulmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör