KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
18 Mayıs 2020, Pazartesi
Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 101. yıldönümünü kutluyoruz. Bugün, esareti kabul etmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen milletimizin mücadelesinin ilk adımıdır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs milletimiz için iftihar vesilesidir.

Milletimizin bağımsızlık için verdiği mücadele, gösterdiği cesaret ve fedakârlık neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği gençlerimize emanettir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızın başladığı gün olan 19 Mayıs 1919’u Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan etmesi, Türk gençliğine duyduğu güvenin bir göstergesidir. Uşak Üniversitesi olarak biz de özgüveni yüksek, milli şuur ve karakter sahibi, nitelikli genç nesiller yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız uğruna can vermiş aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, milletimizin ve tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularla kutluyorum.

Prof. Dr. Ekrem Savaş

Rektör