KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Mesajı
9 Eylül 2019, Pazartesi
Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Mesajı

Üniversitemizin sevgili öğrencileri, değerli akademik ve idari personelleri; 2019-2020 akademik yılında sizlerle yeniden birlikte olmanın sevinci ve heyecanı içerisindeyiz. Yeni eğitim-öğretim döneminin Uşak Üniversitesi ailesi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Uşak Üniversitesi; ‘‘Aklın ve Bilimin Işığında Yeni Nesil Bir Üniversite’’ sloganıyla, bilim, teknoloji ve sanata yönelik katkıların, yerel ve evrensel değerlerin öne çıktığı bir üniversitedir. Evrensel değerlerin oluşturulduğu, üretilerek geliştirildiği ve yayıldığı Uşak Üniversitesi, sahip olduğu genç, dinamik ve yetkin akademik kadrosu ile öğrencilerini hayata tam donanımlı hazırlamaktadır.

Sevgili Öğrenciler;

Öncelikle uzun ve yorucu bir çalışma maratonunun sonunda geleceğinizi şekillendireceğiniz bu önemli evrede, Uşak Üniversitesini seçtiğiniz için sizleri teşekkür ediyor, ailelerinizin sizler için duyduğu haklı gurura ortak oluyorum. Uşak Üniversitesi, yerli ve milli düşünceyi öne alan, öğretimin yanında araştırma-geliştirmeye önem veren, bölgesel kalkınma odaklı misyona sahip ve dünyaya açılan bir eğitim ve bilim merkezidir. Uşak Üniversitesi olarak; siz sevgili öğrencilerimizi üniversitemizden sadece Türkiye’de değil, dünyanın her bölgesinde meslekler ifa edebilecek, gerekli donanıma sahip bireyler olarak yetiştirmek amacındayız.

Değerli Çalışma Arkadaşlarım;

Uşak Üniversitesi ailesi olarak özverili çalışmalarımızla; bilim dünyası, ülkemiz ve bölgemiz için önemli işlere imza atmaktayız. Birlikte yürümekten onur duyduğum akademik ve idari mesai arkadaşlarımın, bu katkıyı sağlayabilecek nitelik, yetkinlik ve ehliyeti haiz bir kadro olduğu aşikârdır. Siz değerli çalışma arkadaşlarımın aynı bilinçle görevlerine devam edeceklerinden hiçbir şüphem yoktur. Heyecanımızı hiç kaybetmeden ülkemize, milletimize ve bilim dünyasına hizmet etmeye devam etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2019-2020 eğitim öğretim yılının, öğrencilerimiz, akademik ve idari kadromuz için başarılarla dolu bir yıl olmasını en kalbi duygularımla diliyorum.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ
Rektör