KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Teikyo Üniversitesi (Japonya) ile Öğrenci Değişimi İlanı
19 Haziran 2019, Çarşamba
Teikyo Üniversitesi (Japonya) ile Öğrenci Değişimi İlanı

Teikyo Üniversitesi (Japonya) ile Öğrenci Değişimi İlanı 

Üniversitemiz ile Japonya Teikyo Üniversitesi arasında imzalanan akademik işbirliği anlaşması kapsamında Üniversitemiz Makine Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği,  Moleküler Biyoloji ve Genetik, Kimya, Enerji ve Çevre Bilimleri, Polimer Bilimi ve Teknolojisi ve Tarım Bilimleri bölümleri lisans 4. sınıf ve lisansüstü öğrencileri Eylül 2019'dan itibaren dört ay süreyle Teikyo Üniversitesinde eğitim alabileceklerdir. Seçilecek iki öğrenci bu süre zarfında araştırma tabanlı laboratuvar eğitimi alacak olup ders almayacaktır. Teikyo Üniversitesi bu öğrencilere aylık 60.000 Japon Yeni (~2.500 TL) burs verecektir. Ayrıca, elektrik ve internet ücretleri öğrenciye ait olmak üzere kalacak yer sağlanacaktır. Öğrenciler Teikyo Üniversitesinde ücretsiz Japonca dersleri de alacaklardır. 

 

Başvuru Koşulları:

 

1. Lisans ve Lisansüstü öğrencileri için    3.00/4.00  ve üzeri AGNO 

2. Yabancı Dil sınavlarında YDS 70, TOEIC 700, TOEFL IBT 75, TOEFL PBT 540 puan almak ya da Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacak olan Yeterlilik sınavından 75 ve üzerinde puan almak ve Skype üzerinden yapılacak sözlü mülakatta başarılı olmak.

3. Başvurular    19 Haziran 2019 – 01 Temmuz 2019 tarihleri arasında A.B. & Uluslararası İlişkiler Ofisine yapılacaktır.

 

Yabancı Diller Yüksekokulu Yeterlilik sınavı 02 Temmuz 2019 – 05 Temmuz 2019 tarihleri arasında daha sonra kesinleştirilecek bir tarihte yapılacaktır.

 

Gerekli Belgeler:

Not dökümü

Lisans diploması (Yüksek lisans öğrencileri için)

Yabancı dil sınav sonuç belgesi (varsa)

2 adet Fotoğraf

Başvuru Dilekçesi (ofisten temin edilecek)