KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (UYÖS) Başvuruları Başladı- Applications for Uşak University Foreign Students Exam (UFSE) have Started!
6 Mayıs 2019, Pazartesi
Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (UYÖS) Başvuruları Başladı- Applications for Uşak University Foreign Students Exam (UFSE) have Started!

 

UŞAK ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ SINAVI (UYÖS) BAŞVURULARI BAŞLADI!

APPLICATIONS FOR UŞAK UNIVERSITY FOREIGN STUDENTS’ EXAM (UFSE) HAVE STARTED!

 

 

* Uşak Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (UYÖS) Uşak, Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere 4 merkezde ve Türkçe- İngilizce olarak yapılacaktır./ Uşak University Foreign Students' Exam (UFSE) will be made in two languages, Engslih and Turkish in four centres Uşak, Ankara, İzmir and İstanbul.

Üniversitemiz Yabancı Uyruklu Öğrenci kontenjanlarına yapılacak başvurularda özel şartlar ve puan kriterlerine göre/ According to special conditions and point criteria for applications to the foreign student quota;

 1) Öncelikle UYÖS puanı ile başvuru yapan öğrenciler yerleştirileceklerdir/ First of all, students who apply with UFSE score will be placed .

 2) Daha sonra boş kalan kontenjanlara diğer Üniversitelerin yapmış olduğu YÖS puanı ile başvuru yapanlar yerleştirileceklerdir/ Then, the applicants will be placed with the foreign students exam score of other universities.

 3) Son olarak boş kalan kontenjanlara lise diploma puanı (atestat...vb) ile başvuru yapanlar yerleştirileceklerdir/ Finally, the applicants will be placed in the vacant quota with high school diploma score (atestat ... etc)..

- Ayrıca UYÖS, Türkiye' de birçok üniversiteye başvuru için geçerli bir sınavdır/ Also UFSE is a valid test for admission to many universities in Turkey..

- Sınava başvuracak adaylar başvuru sistemine geçerli bir e-posta adresi ile kayıt olduktan sonra kendilerine gönderilen şifre ile sisteme giriş yapabilirler./ Candidates who apply for the exam can register to the application system with a valid e-mail address and then login the system with the code sent to their e-mail address.

 

BAŞVURU TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ/ FOR APPLICATION CALENDAR: https://yos.usak.edu.tr/menu/2476

 

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ/ TO MAKE APPLICATION CLICK: https://yobs.usak.edu.tr/Login/Login