KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı
9 Kasım 2018, Cuma
Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

 

Emperyalist devletlerin, Anadolu'da kalan son "İslam toprağını" parçalamak için başlattıkları işgal hareketini, milleti mukadderatına sahip çıkmaya çağırarak, hürriyet ve bağımsızlığımızı kazanmamıza önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin millî hafızasında ilelebet yaşayacaktır.  

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizle verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığımızı muhafaza, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirme, devletimizi sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığımızı tüm dünyaya göstermiştir. Bizler de bu yolda, birlik ve beraberlik içerisinde olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete intikalinin 80. Yılında, bağımsızlığımızın mimarı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını bu topraklar için feda eden tüm şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Ruhları şad olsun.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 

Not:

10 Kasım 2018 Cumartesi günü (yarın) "10 Kasım Atatürk'ü Anma Etkinlikleri" çerçevesinde Üniversitemiz Atatürk Anıtı önünde Saat 08:50’de Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirilecektir. Tüm idari ve akademik personelimiz davetli olup, törene katılacak akademik personelimizin binişleriyle katılım sağlaması önemle rica olunur.