Kurumiçi Duyurular
Alımlar / İhaleler
Kurumdışı Duyurular
Ege Bölgesinin Parlayan Yıldızı Uşak Üniversitesi Tercihlerde de İlk Sıralarda
17 Ağustos 2022, Çarşamba
Uşak Üniversitesi nin 2022 YKS sonuçlarına göre doluluk oranının % 99,92 olduğunu açıklayan Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Bu sonuçlara göre fakültelerimizin, merkezdeki meslek yüksekokullarımızın ve yüksekokullarımızın doluluğu % 99,25 ulaştı.
DTS Tasarım Merkezi Seramik Tasarımlarıyla Adından Söz Ettirmeye Devam Ediyor
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş kurulduğu andan itibaren önemli işlere imza atan Deri, Tekstil, Seramik (DTS) Tasarım, Uygulama ve Araştırma Merkezinin, tasarım konusundaki dışa bağımlılığı azalttığına dikkat çekti.
Uşak’taki Göç ve Göçmenlerin Sorunlarına İlişkin İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
7 Ağustos 2022, Pazar
Uşak Üniversitesi Göç Araştırmaları ve Siyaset Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde, istişare toplantısı gerçekleştirildi.
COST Aksiyonunda Uşak Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İnci Aksu Kargın Türkiye Temsilcisi Olarak Görev Alacak
7 Ağustos 2022, Pazar
Dr. Öğretim Üyesi İnci Aksu Kargın, TÜBİTAK tarafından Avrupa Birliği Ufuk Avrupa Çerçeve Programı tarafından desteklenen COST “History of Identity Documentation in European Nations: Citizenship, Nationality and Migration (HIDDEN)” başlıklı aksiyona Türkiye temsilcisi olarak atandı.
Uşak Üniversitesinin de Yer Aldığı 3. AYMEP Toplantısı Sonuçlandı
7 Ağustos 2022, Pazar
Üniversiteler Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezleri Platformu (AYMEP) 3. Toplantısı Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde 28-29 Temmuz 2022 tarihlerinde Elazığ’da gerçekleştirildi.
Seven Doors To Europe Toplantısı SCÜ’de Gerçekleştirildi
5 Ağustos 2022, Cuma
Seven Doors to Europe Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu Erasmus+ projesi kapsamında, Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin ev sahipliğinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar Uşak Üniversitesinde
4 Ağustos 2022, Perşembe
Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı (YÖKAK) Prof. Dr. Muhsin Kar, 4 Ağustos tarihinde Uşak Üniversitesini ziyaret ederek, ‘Yükseköğretimde Kalite Güvencesi’ konulu konferans verdi.
KAP Kontrol Takvimi ve İç Tetkik Toplantıları Başladı
3 Ağustos 2022, Çarşamba
Üniversitemizde yürütülmekte olan Kurumsal Akreditasyon Programı ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları kapsamında planlanan iç tetkik ile ilgili toplantılar başladı.
Uşak Üniversitesi Liselerde Görevli Rehber Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
28 Temmuz 2022, Perşembe
Üniversite tercihi sürecinin başlaması ile birlikte Uşak Üniversitesinin tercih edilirliğini arttırmaya yönelik olarak üniversite yönetimi 27 Temmuz tarihinde Uşak Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı rehber öğretmenlerle bir araya geldi.
Etkinlik Takvimi
Öğrenci
20752
Program
264
Akademisyen
844
İdari Personel
323
Sürekli İşçi
241