HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Uşak Üniversitesi Seramik Öğrencilerine Kültür ve Turizm Bakanlığından Ödül
10 Ekim 2020, Cumartesi
Uşak Üniversitesi Seramik Öğrencilerine Kültür ve Turizm Bakanlığından Ödül

Kültür ve Turizm Bakanlığının düzenlemiş olduğu “Coğrafya Kaderdir” konulu “Genç Sanat: 6. Güncel Sanat Proje Yarışması” sonuçlandı. Yarışmada, Uşak Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Seramik Bölümü yüksek lisans öğrencisi Gökhan Ölmezoğlu başarı ödülü ve Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü lisans öğrencisi Mert Yılmaz ise mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Savaş, “Bu Ödüller Doğru Yolda Olduğumuzun Göstergesi”

Konuyla ilgili açıklama yapan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Genç Sanat: 6. Güncel Sanat Proje Yarışması”nda ödül kazanmanın gurur verici olduğunu belirterek, “Türkiye’de güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, genç yetenekleri keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından düzenlenen yarışmada, 191 sanatçı arasında ilk 10’da yer alarak başarı ödülüne layık görülen öğrencimiz Gökhan Ölmezoğlu’nu ve mansiyon ödülü alan Mert Yılmaz’ı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öğrencimiz Tuğba Derli’nin çalışması bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek “BASE İstanbul 2020” şeçkisine kabul edildi. Öğrencilerimizin başarıları bizleri gururlandırıyor. Bu başarılar, özellikle deri, tekstil ve seramik alanlarında tasarım merkeziyle öncü olan üniversitemizin ne kadar doğru bir yolda ilerlediğinin kanıtıdır.” dedi.

Genç Sanat: 6. Güncel Sanat Proje Yarışması sonucunda 45 eser İstanbul Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezinde Kasım ayı içerisinde sergiye sunulacak. Ayrıca bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek BASE İstanbul 2020 sergisi kapsamında ise 33 üniversiteden 98 yeni nesil sanatçının 120 işi sanatseverlerle buluşacak.

Gökhan Ölmezoğlu