Antik Kent "Nerik"te 3 Bin Yıllık Fındık Kabuğu Bulundu
13 Ağustos 2018, Pazartesi
Samsun'un Vezirköprü ilçesindeki Oymaağaç Köyü’nde Hititlerin kutsal kenti Nerik'te Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Rainer M. Czichon ve Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Ali Yılmaz yönetiminde yürütülen kazı çalışmalarında 3 bin yıllık fındık kabuğu ile yine 3 bin yıllık bronz aletlerle kesilmiş ahşap parçalar bulundu.
Uşak Üniversitesi’nde DTS Toplantısı
10 Ağustos 2018, Cuma
Uşak Üniversitesi Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması -Deri, Tekstil, Seramik (DTS)- toplantısı Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş Aybey Mahallesini Ziyaret etti
10 Ağustos 2018, Cuma
Vali Salim Demir başkanlığında Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Üyeleri Aybey Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Ekrem Savaş TÜBİTAK BİDEB Eğitim Burs ve Destekleri Grubu Yürütme Kurulu Üyeliğine Yeniden Seçildi
8 Ağustos 2018, Çarşamba
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığına (BİDEB) bağlı Eğitim Burs ve Destekleri Grubu Yürütme Kurulu ve Etkinlik Destekleri Grubu Yürütme Kurulu Üyeliğine yeniden seçildi.
Diş Hekimliği Fakültesi Kliniğinde Yarık Damak Dudak Tedavilerine Başlandı
27 Temmuz 2018, Cuma
Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kliniğinde, Yarık Damak Dudak (YDD) tedavileri, Ortognatik Cerrahi ve Sendromlu hastalarının tedavileri yapılmaya başlandı.
Dünyanın 4 bir yanından gelen matematikçiler Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen "5. Teorik ve Uygulamalı Matematik Konferansında" buluştu
26 Temmuz 2018, Perşembe
Konferansa 30’a yakın ülkeden 60’ı yabancı yaklaşık 280 bilim adamı katıldı. Kriptolojiden, finans ve biyoloji matematiğine kadar birçok alanda bildiriler sunulan konferansta, dünyanın ve Türkiye’nin değişik üniversitelerinden matematikçiler yer aldı.
Rektörümüzden Atlı Spor Bakım ve Rehabilitasyon Çiftliği Ziyareti
23 Temmuz 2018, Pazartesi
Uşak Üniversitesi Rektörü Ekrem Savaş, Uşak Belediyesi Atlı Spor Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Duru ve Metin Gümüş ile tesislerde incelemelerde bulunan Prof. Dr. Savaş, ata sporu olan atlı ciritin uluslararası alanda tanıtılması gerektiğini dile getirdi.
Üniversitemiz MÜSİAD 99. Genel Kurulu’na Ev Sahipliği Yaptı
21 Temmuz 2018, Cumartesi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 99. Genel Kurulu üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Kamu, Sanayi, Üniversite İşbirliği (KÜSİ) Toplantısı
19 Temmuz 2018, Perşembe
Ar-Ge ve inovasyon kapasitesinin arttırılması ve üniversitede üretilen bilginin sanayiye aktarılması amacıyla yapılan "Kamu, Sanayi, Üniversite İşbirliği (KÜSİ)" toplantısı, Uşak Valiliği tarafından Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Etkinlik Takvimi
Öğrenci
33128
Program
195
Akademisyen
701
İdari Personel
330